fot. pixabay.com

Drugi dzień Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia

Dziś drugi dzień Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia zainicjowanego przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Św. Józef towarzyszy nam w modlitwie o zwiększenie pomocy państwa dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

– Dziękuję Wam, że jesteśmy razem na tej modlitwie, że modlimy się o zwiększenie pomocy państwa dla osób niepełnosprawnych. Pomoc państwa dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnością jest niewystarczająca. Pomimo licznych programów socjalnych wprowadzonych w ostatnich latach, takie jak „500 plus”, wskaźnik ubóstwa wśród rodzin, gdzie jest dziecko z niepełnosprawnością, nie spada. Pokazuje to, że te programy nie działają. To po prostu za mało. Dlatego pilnie potrzebne jest zwiększenie pomocy państwa dla rodzin z niepełnosprawnością. Tych rodzin w Polsce jest 245 tys. […] Św. Józefie, prosimy Cię, proś z nami dobrego Boga, aby zesłał na rządzących poczucie przyzwoitości i solidarności z rodzinami z dzieckiem z niepełnosprawnością – akcentował Wojciech Zięba z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl