fot. PAP/Paweł Jaskółka

Ulicami Poznania przeszedł Marsz dla Życia

W Stolicy Wielkopolski przeszedł Marsz dla Życia. Hasłem poznańskiego marszu były słowa „Jestem tu”.

To już siedemnasty marsz dla życia organizowany w Poznaniu. Jak co roku sprzeciwiano się tzw. aborcji. Dodatkowo w tym roku organizatorzy wydarzenia okazywali solidarność wobec osób dotkniętych zaburzeniami psychicznymi.

W tym roku idziemy przez Poznań z hasłem „Jestem tu”. Chcemy uwrażliwić poznaniaków i wielkopolan na to, aby pomagali, wspierali osoby z zaburzeniami psychicznymi. żeby z otwartymi rękami przyjmowali takie osoby i starali się pomóc – powiedział koordynator Marszu dla Życia w Poznaniu Tomasz Kasprzak.

W manifestacji wziął udział metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki.

– Trzeba szanować to podstawowe dobro człowieka, jakim  jest życie, bo jeśli ono nie będzie szanowane, to właściwie wszystkie inne prawa człowieka tracą swoją wartość, nie mają sensu – zaznaczył przewodniczący KEP.

W poznańskim Marszu uczestniczyło wiele młodych osób. Nie brakowało też rodzin z dziećmi czy parlamentarzystów.

– Podejście za życiem, obrona życia to jest ten kierunek, który powinniśmy wskazywać, który powinniśmy podkreślać. Uważam, że powinniśmy dawać odpór tym wszystkim, którzy starają się godność człowieka w jakikolwiek sposób naruszać – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

Niedzielny Marsz poprzedził Festyn Rodzinny, podczas którego odbył się finał akcji „Pieluszka dla Maluszka”.

– W ciągu 7 lat istnienia akcji „Pieluszka dla Maluszka” udało nam się zebrać 170 tys. pieluszek – podkreśliła koordynator akcji „Pieluszka dla Maluszka” Klaudia Krzewina.

W ubiegłych latach pieluszki przekazano między innymi podopiecznym Domu Dziecka w Lesznie czy Domu Samotnej Matki w Kiekrzu. Poznański Marsz zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

TV Trwam News/RIRM

drukuj