fot. pixabay.com

Webinar Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka okazją do porozmawiania z dziećmi o początku ludzkiego życia

10 marca, o godz. 19.00, odbędzie się bezpłatny webinar Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka pt. „Pełnia życia! Rozwój dziecka w łonie matki”. Do udziału w spotkaniu Stowarzyszenie zachęca szczególnie rodziny z dziećmi w wieku powyżej 8 lat. Będzie to okazja do porozmawiania z dziećmi o początku ludzkiego życia. „Każdy człowiek chce usłyszeć od rodziców, że był oczekiwanym dzieckiem i począł się z miłości” – podkreślają organizatorzy.

Webinar poprowadzi Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji i sekretarz zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

„Nie wyręczamy rodziców, nie wchodzimy w ich kompetencje. Chcemy zaproponować przydatne narzędzie, pretekst do rozmowy na tak ważny i piękny temat, jakim jest pojawienie się dziecka w rodzinie” – zaznacza Magdalena Guziak-Nowak.

Prezentację wzbogacą m.in. animacje i filmy z USG 3D, które zainteresują także młodszych uczestników spotkania. Po wykładzie będzie możliwość zadawania pytań.

„Webinar, na który zapraszamy ludzi zainteresowanych tematyką pro-life i chcących pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie, wpisuje się w naszą działalność edukacyjną. Rodzice, wychowawcy, nauczyciele zdobywają na naszych spotkaniach wiedzę, którą później mogą wykorzystać w rozmowach z dziećmi i młodzieżą. Nie chcemy narzucać rodzicom  sposobu, w jaki mają rozmawiać ze swoimi dziećmi. Chcemy jednak pogłębić ich wiedzę o rozwoju prenatalnym człowieka. Zachęcić ich do inicjowania rozmów o początku życia człowieka dostosowanych do wieku dzieci, by miały one poczucie, że były przez nich oczekiwane i kochane od samego początku oraz że poczęły się z miłości. Pretekstem do takich rozmów jest też Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci >>Na początku była miłość – moja rodzina<<, którego trzecia edycja odbywa się w tym roku” tłumaczy sekretarz Stowarzyszenia.

Zapisy na webinary przyjmowane są [tutaj].

Na stronie stowarzyszenia [tutaj] można znaleźć terminarz kolejnych spotkań. Będą się one odbywać w każdą drugą środę miesiąca, o godz. 19.00, do czerwca włącznie.

Do uczestnictwa w spotkaniach Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zachęca wszystkich, którym leży na sercu ochrona ludzkiego życia i chcą pogłębić swoją wiedzę oraz zdobyć argumenty do dyskusji o początku ludzkiego życia i tzw. aborcji.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl