fot. TV Trwam News

Kurator oświaty na Mazowszu: Każde dziecko znajdzie miejsce w szkole średniej

Każde dziecko na Mazowszu znajdzie miejsce w szkole średniej – powiedziała kurator oświaty z tego regionu Aurelia Michałowska. Na Mazowszu jest 110 tys. absolwentów szkół gimnazjalnych i podstawowych.  Czeka na nich 111 tys. miejsc.

To na samorządzie spoczywa zapewnienie uczniom miejsc w placówkach edukacyjnych. W tym roku o miejsca w szkołach średnich ubiega się podwójny rocznik. Ma to związek z wygaszeniem gimnazjów. Kuratorzy oświaty już wcześniej informowali o tym, że o miejsca w szkołach będzie ubiegać się większa liczba uczniów.

– Mówiliśmy o tym, jaka sytuacja będzie miała miejsce. Każdy organ prowadzący wskazywał, że tej trudnej sytuacji na Mazowszu nie będzie i jej nie ma. Chcę wszystkich uspokoić – liczba absolwentów na Mazowszu wynosi 110 tys., a liczba miejsc 111 tys. To o tysiąc miejsc więcej – powiedziała Aurelia Michałowska.

16 lipca na Mazowszu zostanie wywieszona lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Do 24 lipca osoby przyjęte będą musiały potwierdzić chęć nauki.

Później ma ruszyć rekrutacja uzupełniająca w ramach dostępnych wolnych miejsc. Mazowiecka kurator oświaty Aurelia Michałowska podkreśliła, że nie zdarzyło się tak, by wszyscy uczniowie, którzy ubiegają się o przyjęcie do topowych liceów, dostali się od razu.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl