fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

Centrum Życia i Rodziny wspiera radnych z Dolnego Śląska, broniących prawa do prawdy o zabijaniu dzieci nienarodzonych

Centrum Życia i Rodziny wspiera radnych z Oleśnicy na Dolnym Śląsku, którzy bronią prawa do prawdy o zabijaniu dzieci nienarodzonych. Środowiska liberalno-lewicowe chcą zablokować w tym mieście możliwość pokazywania wystaw ukazujących zdjęcia dzieci zabitych w wyniku tzw. aborcji.

Liberalni Radni Oleśnicy złożyli do Rady Miasta projekt uchwały, która wprowadza zakaz prezentowania takich treści. W uzasadnieniu podano, że mogą one powodować m.in. traumę i zachwianie zdrowia psychicznego. Projekt został przegłosowany.

Przedstawicielom [Centrum Życia i Rodziny] odmówiono udziału w sesji Rady Miasta poświęconej temu tematowi. Organizacja zbadała sprawę i przygotowała opinię wskazującą, że przyjęcie dokumentu jest bezprawne.

Prezes Fundacji, Paweł Ozdoba, podkreśla, że takie działanie to kontynuacja działań tej strony debaty publicznej, która chce utrudniać funkcjonowanie organizacji pro-life.

– Jako Centrum Życia i Rodziny udzieliliśmy wsparcia konserwatywnej stronie radnych Oleśnicy, podkreślając, że przede wszystkim kampania jest nielegalna, ponieważ samorząd przekracza swoje kompetencje w tej mierze, ale przede wszystkim jest rażąco podobna do propozycji uchwały, która była forsowana w Radzie Miasta w Krakowie. Projekt dotyczył dokładnie tej samej sprawy i wówczas podobne wnioski zostały wyciągnięte. Wojewoda, który sprawuje pieczę nad uchwałami samorządowymi, stwierdził, że samorząd miasta Krakowa przekroczył swoje kompetencje i unieważnił przyjętą uchwałę. Ufam, że podobnie będzie w przypadku uchwały w Oleśnicy – powiedział Paweł Ozdoba.   

Konserwatywni radni z Oleśnicy już zapowiadają apelację. Zamierzają oprzeć ją na prawnej analizie przygotowanej przez Centrum Życia i Rodziny.

RIRM

drukuj