fot. flickr.com

Dzień Ojca będziemy obchodzić 19 marca? Ruszyła kampania Centrum Życia i Rodziny

„Dzień Ojca na nowo” – pod tym hasłem zainaugurowano dziś kampanię społeczną Centrum Życia i Rodziny. Jej celem jest ustanowienie Dnia Ojca 19 marca – wtedy to przypada liturgiczne wspomnienie św. Józefa.

https://twitter.com/CentrumZycia/status/1371763172143599617

Obecnie Dzień Ojca obchodzimy 23 czerwca. Centrum Życia i Rodziny zaznacza, że data ta nie ma żadnych powiązań historycznych ani nie jest zakorzeniona w tradycji. Tymczasem w państwach takich jak m. in. Włochy, Portugalia czy Chorwacja ojcowie mają swoje święto właśnie 19 marca.

Co ważne, 19 marca to też uroczystość św. Józefa, który jest patronem rodzin i ojców.

[Tutaj] można podpisywać petycję do marszałek Sejmu Elżbiety Witek ws. podjęcia uchwały ustanawiającej Dniem Ojca 19 marca. Na stronie tej można także wydrukować formularz do zbiórki podpisów wśród rodziny i znajomych.

Chcemy w ten sposób podkreślać znaczenie ojca i jego rolę w rodzinie – mówił dziś prezes Centrum Życia i Rodziny, Paweł Ozdoba.

– Chcielibyśmy, aby ten dzień na nowo odżył w świadomości społecznej, na nowo stał się dniem, który jest bardzo potrzebny dla opinii publicznej, dla każdego z nas, ponieważ Dzień Matki przypadający 26 maja jest powszechnie znany, świętowany; składamy życzenia naszym mamom. Wiemy z praktyki, że tak nie jest w przypadku Dnia Ojca. To pokazały też nasze wewnętrzne badania. Dzień Ojca nie ma takiego umocowania w tradycji, w rodzinach – podkreślał Paweł Ozdoba.

Ambasadorami akcji są m. in. windsurferka, mistrzyni olimpijska Zofia Klepacka oraz komentator sportowy Rafał Patyra, którzy wystąpią w spotach publikowanych w mediach społecznościowych.

https://twitter.com/CentrumZycia/status/1371767997182971906

W najbliższym czasie Centrum Życia i Rodziny zorganizuje debatę poświęconą postaci św. Józefa oraz roli ojca we współczesnym świecie.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl