Wielkopostna akcja modlitewna „40 Dni dla Życia”

Trwa wielkopostna akcja modlitewna „40 Dni dla Życia”. Ok. 700 tys. wolontariuszy pro-life z ponad 400 miast świata włącza się w modlitewną krucjatę w intencji dzieci nienarodzonych.

Charakter modlitwy jest dowolny. Ważne jest, aby zachowywać ciągłość czuwania w intencji życia przez liczący 960 godzin okres Wielkiego Postu.

O szczegółach akcji mówi ks. Janusz Wilk, asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji legnickiej.

– Cała krucjata polega na tym, że przyłączamy się do modlitwy, która trwa pod ośrodkami aborcyjnymi w Stanach Zjednoczonych. My na szczęście takich miejsc w Polsce nie mamy, ale dołączamy się do tych, którzy modlą się tam pod ośrodkami aborcyjnymi. Przyłączamy się do nich modlitwą w domu i tworzymy taki łańcuch modlitwy, co godzinę. Kiedy każdemu z nas pasuje, a jaka modlitwa i jak kto chce, może to być czytanie Pisma Świętego, odprawienie Drogi Krzyżowej, mogą to być godzinki, modlitwa różańcowa, litanie. Naprawdę możliwości jest bardzo wiele – powiedział ks. Janusz Wilk.

Aby włączyć się do modlitwy w intencji życia poczętego należy zatelefonować pod nr 513 129 362 i zadeklarować chęć udziału w akcji.

Zgłoszenia są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godz. od 09:00 do 15:00.  Modlitewna krucjata w intencji życia poczętego potrwa do 9 kwietnia.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl