fot. arch

Wystawa pro-life w Toruniu

„Jestem człowiekiem od poczęcia” – to tytuł wystawy, która będzie prezentowana w Toruniu, na Placu Rapackiego, w dniach od 12 lutego do 15 marca tego roku. Patronat honorowy nad wystawą objął marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Wystawa promuje ludzkie życie i uświadamia, że jesteśmy ludźmi od poczęcia. Jest ona skierowana do młodzieży i nie tylko, ma charakter edukacyjny. Stworzyła ją młodzież z Bractwa Małych Stópek ze Szczecina.

– Młodzież, która wystąpi na plakatach, prezentuje funkcje życiowe pojawiające się w różnych fazach rozwoju człowieka w okresie prenatalnym. W inicjatywę stworzenia wystawy zaangażowało się wiele osób z różnych środowisk i kultur: katolicy, muzułmanin, osoby, które deklarują się jako niewierzące. Okazuje się, że szacunek dla ludzkiego życia to sprawa uniwersalna, ponadkulturowa i ponadreligijna. Kwestia obrony życia jednoczy pokolenia: dziadków, rodziców, dzieci i wnuków – powiedziała Aneta Skawska, jedna z osób zaangażowanych w organizowanie wystawy i w akcję „Podaruj małego Jasia”.

Inicjatorką wystawy jest Agnieszka Szumilas, mama dwojga nastolatków współpracująca z Bractwem Małych Stopek ze Szczecina i z ks. Tomaszem Kancelarczykiem. Są oni także zaangażowani w akcję rozdawania „modeli małego Jasia” – powiedziała Aneta Skawska.

– Są to modele dziecka nienarodzonego w 10-tym tygodniu życia. Jest to doskonały model edukacyjny. Otrzymało go wiele dzieci z toruńskich szkół. Wcześniej zostały przeprowadzone lekcje na temat szacunku do ludzkiego życia od poczęcia, aż po naturalną śmierć. Młodzież w liceach, gimnazjach, również w wyższych klasach szkół podstawowych przyjęła te modele z wielkim entuzjazmem, z wielką radością widząc jak wyglądali, gdy byli w łonach swoich mam. Opiekują się tymi modelami szczególnie młodsze dzieci, głównie ze szkół podstawowych z 5-tych i 6-tych klas – powiedziała Aneta Skawska.

RIRM

 

Jedno ze zdjęć, które będzie można zobaczyć na toruńskiej wystawie pt.: 

„Jestem człowiekiem od poczęcia”

Jestem człowiekiem od poczęcia

 

drukuj