fot. Lech Kowalewski

Petycja do nowego rządu dot. ochrony życia

Kaja Godek skierowała petycję do przyszłego rządu Prawa i Sprawiedliwości w sprawie ochrony życia od poczęcia. Wyraża w niej nadzieję, że  nowa władza podejmie  prawne działania w tym celu.

Obrończyni życia przypomina, że Konstytucja daje możliwość wystąpienia z inicjatywą ustawodawczą m.in. Radzie Ministrów.

Przypomina, że dotychczasowy rząd PO-PSL nie skorzystał z takiej możliwości.

Co więcej, ignorował wnoszone do Sejmu projekty obywatelskie w sprawie ochrony ludzkiego życia od poczęcia.

– Wraz z uformowaniem nowego rządu i przyjściem nowej władzy po 8 latach władzy, która Polaków ignorowała, która się nie przejmowała w zasadzie nikim poza nielicznymi wpływowymi lobby, środowiskami, które mogły naciskać np. finansowo rodzą się pewne nadzieje i z wielu stron są formułowane postulaty, co należy załatwić najszybciej. Ochrona życia i prawo do życia to podstawa wszystkich innych praw. Jeżeli się tego prawa ludziom nie zapewni, to tak naprawdę nie ma mowy o tym, żebyśmy byli wobec prawa równi i żebyśmy w Polsce wszyscy czuli się dobrze – podkreśla Kaja Godek.

Warto dodać, że obywatele wielokrotnie domagali się od rządu PO-PSL zatrzymania procederu tzw. aborcji. Mimo wnoszonych obywatelskich projektów w tej sprawie rząd premier Ewy Kopacz pozostał nieugięty wobec głosu obywateli.

Pod ostatnim projektem obywatelskim zakładającym całkowity zakaz zabijania dzieci nienarodzonych podpisało się 400 tys. osób. Jednak Sejm na wrześniowym posiedzeniu odrzucił go.

Petycję można podpisać na stronie www. citizengo.org

 

RIRM

drukuj