fot. Monika Bilska

Jasna Góra: W sobotę odbędzie się spotkanie obrońców życia

Wspólna modlitwa i dziękczynienie w intencji dzieci poczętych, a nienarodzonych, a także rozmowy na temat tego, w jaki sposób bronić ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci – tak będzie wyglądało sobotnie spotkanie obrońców życia na Jasnej Górze.

25 marca obchodzony jest jako Dzień Świętości Życia. Z tej okazji w całej Polsce odbywają się liczne spotkania, koncerty i sympozja, na których propagowane są hasła za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci. Głośna modlitwa w intencji dzieci poczętych, a nienarodzonych, których życie w łonie matki z różnych powodów jest zagrożone, popłynie z ust obrońców życia w najbliższą sobotę – 23 marca – w Częstochowie.

Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich obrońców życia na doroczną pielgrzymkę obrońców życia na Jasną Górę. Spotkamy się u stóp Jasnogórskiej Pani, aby prosić dobrego Boga o to, żeby w naszej ojczyźnie wszyscy ludzie mieli zagwarantowane prawo do życia od poczęcia, aż do naturalnej śmierci – zaznaczył Wojciech Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Jak zauważył Wojciech Zięba, skala zjawiska tzw. aborcji w Polsce na szczęście maleje, stąd sobotnie spotkanie będzie miało także charakter dziękczynny.

Gdy mój śp. tata organizował pierwszą pielgrzymkę na Jasną Górę, wtedy w naszej ojczyźnie dokonywano ok. 800 tysięcy aborcji rocznie. To była rzeka krwi, te dane były wstrząsające. One były impulsem do założenia Krucjaty Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci, a także do rozpoczęcia pielgrzymowania na Jasną Górę. W tej chwili mamy sytuację o wiele lepszą – mówił prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Spotkanie obrońców życia na Jasnej Górze zainauguruje uroczysta Msza św. o godzinie 9.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu. Przewodniczył jej będzie ks. abp Wacław Depo.

Następnie przejdziemy do Auli św. Jana Pawła II, gdzie odbędzie się blok tematyczny, będą referaty obrońców życia z całej Polski. Będzie to dla każdego z nas wskazówka, co możemy zrobić. Całą pielgrzymkę zakończymy drogą krzyżową na Wałach Jasnogórskich o godz. 15.30, którą poprowadzi ks. prałat Stanisław Maślanka – tłumaczył Wojciech Zięba.

Dzień Świętości Życia został ustanowiony przez św. Jana Pawła II w 1998 roku.

TV Trwam News/RIRM

drukuj