fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] M. Korzekwa-Kaliszuk: Fundacja Grupa Proelio będzie działać na rzecz obrony życia, małżeństwa, rodziny i wolności sumienia

Założyliśmy Fundację Grupa Proelio, żeby promować dobre wartości i postawy w naszym społeczeństwie. Chcemy działać z rozmachem i skutecznie na rzecz obrony życia, rodziny, umocnienia małżeństwa, a także na rzecz wolności religijnej i wolności sumienia, które to wartości są dzisiaj bardzo atakowane. Do realizacji naszych celów niezbędne jest wsparcie modlitewne, a potrzebne także finansowe – zaznacza Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, założyciel i prezes Fundacji Grupa Proelio, w rozmowie z redakcją portalową Radia Maryja.

Grupa Proelio została powołana, żeby chronić życie, rodzinę, wolość sumienia, a także wolność religijną. Celem Fundacji jest tworzenie takiej kultury społecznej, w której chroni się człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, chroni się rodzinę oraz wolność sumienia. Zależy nam również na ochronie dzieci przed ideologiczną demoralizacją – mówi Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, założyciel i prezes Fundacji.

– Na świecie dzieje się wiele złych rzeczy. Aby się temu przeciwstawiać, potrzeba jest jak najwięcej zaangażowanych ludzi, którzy widzą konieczność obrony życia i innych podstawowych wartości. Troska o dobro – to był główny motywator do tego, żeby założyć Fundację Grupa Proelio i żeby działać szerzej, więcej oraz skuteczniej na rzecz obrony życia, rodziny, małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, a także na rzecz wolności religijnej i wolności sumienia, które to wartości są dzisiaj bardzo atakowane – wskazuje.

Jak zaznacza prawnik, przygotowany jest dokładny plan działań, które zostaną podjęte w ramach Fundacji. Wśród nich znalazło się m.in.: nakręcenie i promocja filmów, wydanie książki czy rozwijanie Katolickiego Latarnika Wyborczego, który pokazuje, którzy posłowie głosowali zgodnie z nauczaniem Kościoła.

– Zdecydowaliśmy się zrealizować cykl filmowych reportaży. Pokażą one wzruszające świadectwa rodziców, którym proponowano aborcję, a których dzieci rodziły się i często ich stan był dużo lepszy niż diagnozy. Zależy nam również na pokazaniu osób zmagających się z chorobami, przez które zabija się wiele dzieci w tzw. aborcji. Świadectwo życia takich osób pokazuje, że życie każdego człowieka ma sens i wartość. Chcemy dotrzeć z tym przekazem do jak największej grupy Polaków – informuje Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Działania Fundacji są także istotne z punktu widzenia edukacyjnego, co pokazały m.in. zajścia, do których doszło po ogłoszeniu przez Trybunał Konstytucyjny orzeczenia w sprawie tzw. aborcji.

– Do niedawna w Polsce zabijanie ludzi ze względu na podejrzenie zespołu Downa, zespołu Turnera czy rozszczepu kręgosłupa było legalne. Dzięki wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego mamy zmienione prawo i to bardzo dobra wiadomość. Niemniej jednak w wielu Polakach pozostała tzw. aborcyjna mentalność. Wielu z nich będzie próbowało na różne sposoby obchodzić przepisy ustawy i dalej zabijać dzieci z niepełnosprawnościami. Musimy temu przeciwdziałać – podkreśla.

Trwa zbiórka, dzięki której może dojść do realizacji założonych przez Fundację planów. Do akcji już włączyło się wiele osób.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do akcji i na różne sposoby wspierają takie działania. Nie ma wątpliwości, że ludzi chcących bronić życia i rodziny jest więcej w naszym społeczeństwie, ale za słabo ich widać i słychać. Celem naszej dalszej działalności jest sprawienie, aby wartości ewangeliczne i ludzie, którzy je popierają, byli bardziej widoczni i słuchani w naszym społeczeństwie – mówi prawnik.

Prezes Fundacji wskazuje, że pierwsze materiały mogą ukazać się już w Wielkim Poście.

– Chcielibyśmy już w Wielkim Poście nakręcić pierwsze reportaże, by móc wystartować z kampanią w maju. To, czy uda się je zrealizować, zależne jest od funduszy, które uzbieramy. Głosy wsparcia, jakie do nas płyną od momentu, gdy wraz z mężem ogłosiliśmy start naszej nowej działalności, pokazują, że założony termin jest realny – zaznacza Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, założyciel i prezes Fundacji Grupa Proelio.

radiomaryja.pl

drukuj