fot. https://prezydent.pl

Prezydent i szef MON spotkają się z żołnierzami i SG; wczoraj A. Duda spotkał się funkcjonariuszami pełniącymi służbę przy granicy z Białorusią

Prezydent Andrzej Duda oraz szef MON, Mariusz Błaszczak, spotkają się dziś w Olsztynie z żołnierzami oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej i Policji w związku z działaniami prowadzonymi obecnie na granicy z Białorusią.

Wieczorem prezydent odwiedził na Podlasiu granicę polsko-białoruską i spotkał się z żołnierzami oraz pogranicznikami pełniącymi służbę. W swoim wystąpieniu Andrzej Duda zapewnił ich o swoim wsparciu.

– Nigdy – jako Prezydent RP – choćby nie wiadomo co się tutaj i w innych miejscach działo, ani na moment nie stanę przeciwko naszym żołnierzom czy funkcjonariuszom. Zawsze będziecie mnie mieli za swoimi plecami. Zawsze będę pilnował Waszych spraw. Możecie być tego stuprocentowo pewni. Jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni za służbę, którą tutaj wykonujecie. Wiem, jak ona jest trudna – mówił Andrzej Duda.

Prezydent podziękował funkcjonariuszom za pełnienie trudnej służby. Wskazał, że na granicy pilnują nie tylko naszych interesów w Unii, ale przede wszystkim naszych zobowiązań.

W przygranicznym pasie z Białorusią obowiązuje stan wyjątkowy. Ma to związek z presją migracyjną ze strony Białorusi, która prowadzi wojnę hybrydową, używając do tego migrantów.

Na początku tygodnia duża grupa migrantów zgromadziła się w okolicach Kuźnicy.

RIRM

drukuj