By Marcin Białek - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16823300

Prezydent A. Duda ma dziś dokonać zmian w swojej kancelarii

Dziś po południu prezydent Andrzej Duda ma dokonać zmian w swojej kancelarii. O prezydenckich planach poinformował rano w mediach rzecznik Andrzeja Dudy, Błażej Spychalski. Nie podał jednak szczegółów.

Z informacji medialnych wynika, że w planie są zmiany personalne i organizacyjne. Z kancelarią miałaby się pożegnać jej szefowa Halina Szymańska. Możliwe, że prezydent m.in. utworzy też nowe stanowisko ministerialne w swojej kancelarii. Chodzi o sekretarza stanu ds. społeczeństwa obywatelskiego.

Politolog Artur Wróblewski uważa, że prezydent, dokonując zmian w kancelarii, chce pewnego odświeżenia i nowych pomysłów w swoim otoczeniu. Zdaniem eksperta, może m.in. skorzystać z doświadczenia polityków, którzy do tej pory zasiadali w rządzie, a po jego rekonstrukcji znaleźli się poza nim.

Wydaje się, że może być tego typu rozwiązanie zastosowane, dlatego że w czasie uroczystości zaprzysiężenia nowego rządu prezydent Andrzej Duda wspomniał o znakomitej współpracy z byłą minister rozwoju Jadwigą Emilewicz. Również wspomniał Jana Krzysztofa Ardanowskiego, którego ogromnie ceni, czego dał wyraz w czasie swojego przemówienia w czasie Dożynek Jasnogórskich i zresztą wielokrotnie wcześniej, jak gdyby chwalił ministra Ardanowskiego. Słyszeliśmy już, że być może również skorzysta np. z rady ministra Ardanowskiego, który jest bardzo lubiany na polskiej wsi, ponieważ jest takim trochę ucieleśnieniem obrony interesu polskiej wsi – wskazuje Artur Wróblewski.

Zmiany w swojej kancelarii Andrzej Duda zapowiadał jeszcze w czasie kampanii wyborczej. Później media podawały, że zbiegną się one z rekonstrukcją rządu.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl