fot. twitter.com

Ważą się losy Brexitu

Wciąż panuje niejasna sytuacja ws. Brexitu. Premier Theresa May ostrzegła, że im dłużej trwa cały proces wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii, tym większe jest ryzyko, że kraj ten nigdy nie opuści Wspólnoty.

Wielka Brytania ma czas do najbliższego piątku, by zdecydować się na Brexit bez umowy albo uzyskać zgodę Unii Europejskiej na przedłużenie członkostwa we Wspólnocie i znalezienie nowego sposobu na wyjście z politycznego impasu.

– Ponieważ parlament wyraził się jasno, że zastopuje wyjście Wielkiej Brytanii bez umowy, teraz mamy jasny wybór: albo wyjdziemy z UE z umową, albo nie wyjdziemy wcale – wskazała premier Wielkiej Brytanii.

Theresa May zapewniła jednocześnie, że nie zgodzi się na to, by Wielka Brytania nigdy nie opuściła Wspólnoty. W piątek brytyjska premier napisała do przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, prosząc o wydłużenie procesu wyjścia z UE do 30 czerwca br. z opcją udziału w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, gdyby Wielkiej Brytanii nie udało się wcześniej sfinalizować umowy ws. opuszczenia Wspólnoty.

Premier zaznaczyła w liście, że jej rząd „będzie chciał ustalić harmonogram ratyfikacji, który pozwoli na wyjście z Unii przed 23 maja i odwołanie w Wielkiej Brytanii wyborów do Parlamentu Europejskiego”. Jednocześnie zastrzegła, że taki scenariusz „nie leżałby w interesie ani Wielkiej Brytanii, ani Unii Europejskiej”. Propozycja May zostanie rozpatrzona na najbliższym szczycie RE.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl