fot. Paweł Palembas

Bieszczady: Dobre warunki dla turystów

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim są dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Na szczytach nadal jest nieznaczne zagrożenie lawinowe.

„W niedzielę rano w bieszczadzkich dolinach, m.in. w Ustrzykach Górnych i Cisnej, termometry pokazywały od pięciu do dziesięciu stopni Celsjusza. Wszędzie jest słonecznie i bezwietrznie” – powiedział ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Paweł Szopa.

Ratownik przypomniał, że wybierający się w góry „powinni liczyć się z gwałtownym załamaniem pogody”.

„Możliwe jest pojawienie się burz. Nie można też wykluczyć opadów śniegu” – dodał.

W partiach szczytowych Bieszczad nadal obowiązuje pierwszy, najniższy stopień zagrożenia lawinowego.

„Utrzymuje się głównie na północnych stokach, w miejscach, gdzie wcześniej wiejące wiatry spowodowały odłożenie się większych ilości śniegu. Pokrywa śnieżna wynosi tam nawet ok. 100 cm” – zauważył Paweł Szopa.

Niewielkie zagrożenie lawinowe dotyczy m.in. masywów Połoniny Caryńskiej, Tarnicy, Halicza, Wielkiej Rawki oraz Szerokiego Wierchu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl