fot. nasz dziennik

M. Jurek: F. Timmermans kontynuuje kampanię przeciw Polsce

Frans Timmermans kontynuuje pozbawioną traktatowych podstaw kampanię przeciw Polsce – powiedział w niedzielę w Warszawie poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Jurek (Prawica RP).

„Timmermans, wykorzystując swoje stanowisko, uparcie prowadzi kampanię przeciwko Polsce, mimo że rządy europejskie nie chciały na Radzie Europejskiej (RE) podjąć wniosku złożonego przez Komisję” – stwierdził w niedzielę europoseł pod warszawskim klubem Palladium, gdzie wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans odbywał spotkanie z partią Wiosna Roberta Biedronia.

Marek Jurek zaznaczył, że po to, żeby stwierdzić, że w jakimś kraju istnieje choćby ryzyko naruszenia zasad demokracji, potrzeba wspólnego oficjalnego stanowiska czterech piątych państw w RE.

Dodał, że „pan Timmermans najwyraźniej nie chce przyjąć tego stanowiska do wiadomości, stawiając swoją osobistą politykę ponad prawo UE, które jasno określa Radę Europejską jako jedyny organ kompetentny rozpatrzeć jego wniosek”.

Polityk Prawicy RP stwierdził, że to Timmermans, wspierany przez Guya Verhofstadta, „lekceważy traktaty europejskie i zasady prawa europejskiego”.

Dodał, że „Brexit jest sygnałem ostrzegawczym, z którego oni nie wyciągnęli żadnych wniosków”.

W niedzielę do Warszawy przyjechał z wizytą wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, kandydat socjalistów na szefa tej komisji Frans Timmermans. Spotkał się z liderem Wiosny Robertem Biedroniem i wziął z nim udział w planowanej „europejskiej burzy mózgów” – debacie w warszawskim klubie Palladium, poświęconej m.in. kwestiom przyszłości UE i praworządności w Polsce.

PAP/RIRM

drukuj