fot. Monika Tomaszek

Marsze dla Życia w Warszawie i Szczecinie

Już w niedzielę ulicami Warszawy i Szczecina przejdą Marsze dla Życia. Transmisja z Narodowego Marszu Życia z Warszawy na antenie TV Trwam od godziny 12:30.

W piątek Sejm nie zgodził się w piątek na odrzucenie w pierwszym czytaniu czterech projektów ustaw dotyczących tzw. aborcji.

Wszystkie projekty zmierzające do zalegalizowania tak zwanej aborcji będą procedowane w Sejmie. Politycy chcą zabijania nienarodzonych dzieci do 12. tygodnia ich życia w łonie matki.

Dwunastotygodniowe dziecko ma wykształcone wszystkie organy. Na wyraźnie widocznych już paluszkach zaczynają pojawiać się paznokcie. Skóra nabiera różowego koloru, zaczyna się kształtować twarz. Widać nos, powieki i uszy. Dziecko bardzo dużo się rusza i reaguje na bodźce z zewnątrz. Odczuwa ból,

– Dziecko poddawane aborcji w 12. tygodniu ciąży jest eksponowane na ból, ma rozwinięte receptory bólowe w zróżnicowanych zakresie na poziomie swojego ciała. Posiada wszystkie układy narządów, jakie funkcjonują w organizmie noworodka i fizjonomicznie przypomina noworodka, a więc małego człowieka – mówił Piotr Guzdek z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Każde życie bez względu na to czy jest już na świecie, czy jeszcze w łonie matki, zasługuje na szacunek. Właśnie dlatego ulicami Warszawy i Szczecina przejdą marsze w obronie tych, którzy sami jeszcze nie mogą się bronić.

– Potrzebna jest powszechna mobilizacja sumień i wspólny wysiłek etyczny, aby wprowadzić w czyny wielką strategię obrony życia – wskazał ks. Tomasz Kancelarczyk z Fundacji Małych Stópek.

Obrona życia to obrona fundamentalnych wartości, jakimi sią miłość, szacunek i godność.

– Uważam, że życie ludzkie jest bardzo cenną wartością. Chcę wyrazić swoje poparcie dla ochrony życia poczętego, zamanifestować to – zaakcentowała Patrycja z Wrocławia.

– Każde życie ludzkie ma swoją godność i zasługuje na szacunek – dodała Magdalena.

Marsz w Warszawie swoim patronatem objął przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Tadeusz Wojda.

– Każda tego typu inicjatywa, która jest w obronie życia, jest inicjatywą, która powinna wpisywać się w nasze życie chrześcijańskie – podsumował ks. abp Tadeusz Wojda, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita gdański.

TV Trwam będzie transmitowała Narodowy Marsz Życia. Początek o godzinie 12:30.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl