fot. PAP/Leszek Szymański

Trwa protest rolników w centrum Warszawy. Uczestnicy idą ulicami stolicy pod Kancelarię Premiera RP

Kilkanaście tysięcy rolników idzie dzisiaj ulicami Warszawy w ramach protestu. Postulaty są niezmienne: usunięcie zapisów unijnego Zielonego Ładu oraz powstrzymanie napływu żywności z Ukrainy.

Manifestacja wystartowała po godz. 11.00.

– Zakończy się pod kancelarią premiera. Postulaty są niezmiennie te same. Rolnicy już się nie cofną – zapowiedział Waldemar Mazurek z Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

Ramię w ramię z rolnikami idą m.in. pszczelarze, myśliwi i górnicy.

– Jeżeli wspólnie nie przeciwstawimy się Zielonemu Ładowi, to nie będzie polskiej wsi, która zostanie zmarginalizowana – zaznaczył Krzysztof Dośla, przewodniczący zarządu regionu gdańskiego NSZZ „Solidarność”.

Protestujący żądają rozmów z premierem Donaldem Tuskiem.

https://twitter.com/RadioMaryja/status/1762411325173416034

Tymczasem premier nadal nie wspomniał o konkretach.

„Musimy znaleźć rozwiązanie, które nie zaszkodzi Ukrainie. (…) Ofiarami tego rozwiązania nie mogą być też polscy rolnicy” – tłumaczył Donald Tusk.

Prezydent Andrzej Duda zwrócił uwagę, że decyzje w sprawie rolnictwa zapadają głównie w Brukseli.

„To Unia Europejska powinna dzisiaj przede wszystkim twardo stanąć do rozwiązania tego problemu i załatwić tę kwestię na poziomie europejskim, także wspierając polskich rolników” – ocenił Andrzej Duda.

Odbyły się rozmowy na poziomie unijnych ministrów rolnictwa, a uczestniczył w nich minister Czesław Siekierski. Nie poznaliśmy jednak konkretów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl