fot. flickr.com/photos/tvprzeworsk

Warszawa: Policjanci zabezpieczyli m.in. 47 kg marihuany; zatrzymali trzech mężczyzn

Policjanci z warszawskiego Mokotowa zatrzymali 42-latka i o rok młodszego wspólnika podejrzanych o posiadanie 47 kg marihuany, ok. 2,5 kg kokainy i ok. 1 kg haszyszu – powiedział podkom. Robert Koniuszy z mokotowskiej policji. Dodał, że do sprawy zatrzymano także 38-letniego mężczyznę zatrudnionego do produkcji papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Podkomisarz Robert Koniuszy przekazał, że mokotowscy kryminalni wspólnie z policjantami z wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej ustalili operacyjnie, że 42-letni Artur N. z Warszawy i jego o rok młodszy kolega Paweł P. mogą posiadać znaczne środki odurzające oraz mogą nimi handlować.

„Funkcjonariusze wiedzieli także, że mężczyźni mogą zajmować się nielegalnym wywarzaniem hurtowych ilości wyrobów tytoniowych” – podkreślił policjant.

Wskazał, że kilka dni temu śledczy pojechali w rejon garaży na warszawskiej Białołęce.

„Po dłuższej obserwacji zauważyli, że 42-latek wjechał do jednego z garaży citroenem. Jego wspólnik natomiast jaguarem. Funkcjonariusze mieli uzasadnione podejrzenie, że tego dnia może dojść do dużej transakcji. Kiedy obaj podejrzani wjechali na ogrodzony teren, na którym znajdował się garaż, policjanci przystąpili do działania” – poinformował.

Zaznaczył, że w garażu policjanci zatrzymali obu mężczyzn oraz ich 38-letniego pracownika.

„Wewnątrz znaleziono pracującą maszynę wytwarzającą papierosy. Druga maszyna była gotowa do użycia. Ponadto w garażu znajdowała się duża ilość przygotowanych już papierosów oraz worek z krajanką tytoniu i wiele innych akcesoriów świadczących o trwającej produkcji papierosów” – wyliczył Robert Koniuszy.

„38-latek oświadczył, że od jakiegoś czasu wytwarza papierosy na zlecenie obu podejrzanych mężczyzn, za co dostawał od nich wynagrodzenie” – powiedział.

Podkom. Robert Koniuszy dodał, że przy jednym z podejrzanych mężczyzn policjanci znaleźli klucze do kłódki zabezpieczającej kontener znajdujący się w jednej z hal przy ul. Jagiellońskiej na warszawskiej Pradze Południe.

Podał, że śledczy pojechali pod garaż, w którym po otwarciu znaleźli dwa pudełka kartonowe zawierające 34 worki foliowe zamykanych hermetycznie, w których znajdowało się 47 kg marihuany. Dodatkowo policjanci znaleźli około 2,5 kg kokainy i ok. 1 kg haszyszu.

Po zatrzymaniu 42-latek i 41-latek usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz produkcji i wprowadzania do obrotu wyrobów tytoniowych. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za zarzucane im czyny może grozić do 10 lat więzienia.

Z kolei 38-letni pracownik usłyszał zarzuty współudziału w nielegalnym wytwarzaniu tytoniu. Grozi mu do 2 lat więzienia.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl