fot. twitter.com

Sosnowieccy policjanci przejęli 20 kg narkotyków o wartości pół miliona złotych

Blisko 20 kg różnego rodzaju narkotyków – m.in. amfetaminę i marihuanę – oraz składników do wytwarzania środków odurzających przejęli sosnowieccy policjanci, którzy wkroczyli do kilku posesji w Sosnowcu i Czeladzi. Zatrzymali trzech zatrzymanych mężczyzn, do których należały narkotyki.

Jak podał w czwartek zespół prasowy śląskiej policji, kryminalni już od jakiegoś czasu rozpracowywali grupę osób, zajmującą się wytwarzaniem i obrotem znacznymi ilościami różnego rodzaju narkotyków.

„We wtorek policjanci z wydziału kryminalnego, wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu i wywiadowcy sosnowieckiej komendy wspierani przez przewodników z psami z Katowic i Bielska-Białej wkroczyli równocześnie do wielu miejsc, w których mogły być przechowywane środki odurzające. Zatrzymali dwóch mieszkańców Sosnowca w wieku 32 i 33 lat oraz 33-letniego mieszkańca Czeladzi” – podały służby prasowe policji.

W zajmowanych przez nich mieszkaniach i innych pomieszczeniach na terenie kilku posesji w Sosnowcu i Czeladzi policjanci zabezpieczyli różnego rodzaju narkotyki i półprodukty do ich wytwarzania o łącznej wartości rynkowej blisko pół miliona złotych. To m.in. ponad 5 kg MDMA, blisko 3 kg gotowej amfetaminy, 8 litrów płynnej amfetaminy, z której można by wytworzyć blisko 11 kg gotowego produktu, prawie 2 kg suszu marihuany oraz dopalacze. W przeszukanych pomieszczeniach był też sprzęt używany do produkcji narkotyków.

Na poczet przyszłych kar śledczy zabezpieczyli gotówkę w łącznej kwocie ponad 54 tys. zł. Wszyscy trzej podejrzani zostali aresztowani na trzy miesiące. Grozi im 10 lat więzienia.

PAP

drukuj