fot. PAP/Maciej Kulczyński

Ruszył program Poland Business Harbour skierowany do firm białoruskich

Ruszył program Poland Business Harbour dla firm białoruskich, które w związku z niepewną sytuacją szukają dla siebie nowego bezpiecznego miejsca. Program przygotował rząd we współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu oraz fundacją Startup Hub Poland.

Wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz powiedziała, że rozwiązanie jest skierowane do przyjaciół z Białorusi. Polska jest otwarta na freelancerów, właścicieli młodych spółek technologicznych, małe, średnie i duże firmy.

– Dzięki temu programowi oferujemy wam: szybką ścieżkę wizową, która pozwoli zarówno wam, jak i waszym rodzinom przyjechać do Polski, wsparcie drobnych środków na sam początek, bezpieczną przestrzeń biznesową w parkach technologicznych oraz centrach coworkingowych na terenie całej Polski (…), czyli opiekę na pierwsze trudne dni po przyjeździe do Polski. Serdecznie zapraszamy. Polska to kraj wielkich możliwości – podkreśliła wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Wraz ze startem programu ruszyła strona internetowa, na której można znaleźć potrzebne informacje. Uruchomiono też specjalną infolinię.

Zainteresowane osoby mogą dzwonić pod numer +48 22 334 99 77. Konsultanci przekażą informację w językach: rosyjskim i angielskim.

RIRM

drukuj