fot. pixabay.com

Brazylia: Nowa gigantyczna figura Chrystusa będzie większa od tej z Rio

W położonym na południu Brazylii mieście Encantado budowana jest gigantyczna figura Chrystusa Protektora, która będzie wyższa od słynnej na całym świecie figury Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro

Chrystus Protektor w Encantado będzie miał 43 metry wysokości (figura Chrystusa w Rio ma 38 metrów). W środku figury będzie winda, którą będzie można dostać się do punktu widokowego na wysokości ok. 40 metrów.

Nie będzie to jednak najwyższa figura Chrystusa na świecie. Wyższy jest Chrystus z polskiego Świebodzina, który liczy (wraz z podstawą) 52,5 metra, podobnie jak figura Jezusa Buntu Burake na indonezyjskiej wyspie Sulawesi (Celebes).

Budowę figury rozpoczęto w 2019 r. z inicjatywy lokalnego polityka, Adroaldo Conzattiego, który zmarł w marcu br. po zakażeniu koronawirusem. Podobnie, jak ta w Rio, będzie przedstawiać Chrystusa stojącego z szeroko rozwartymi ramionami.

Jak podali organizatorzy, Stowarzyszenie Przyjaciół Chrystusa, realizacja projektu, którego koszt wynosi ok. 350 tys. dolarów, ma zakończyć się przed końcem bieżącego roku.

Budowa finansowana jest z wpłat osób indywidualnych i firm.

PAP

drukuj