Medalistka olimpijska oraz zawodniczka MMA przeprowadzą trening dla weteranów i uczestników „Projektu Wojownik”

W dniach 13-14 marca 2019 r. w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych w Warszawie kpr. Monika Michalik – brązowa medalistka olimpijska w zapasach z Rio de Janeiro – oraz szer. Katarzyna Lubońska – zawodniczka MMA – przeprowadzą trening dla weteranów i pozostałych uczestników „Projektu Wojownik”.

Kapral Monika Michalik służy w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu-Krzesinach. Brązowy medal igrzysk olimpijskich zdobyła w 2016 r. w Rio de Janeiro. W 2008 roku w Pekinie startowała w kategorii do 63 kg w stylu wolnym, zdobywając w ćwierćfinale ósme miejsce. Cztery lata później, na olimpiadzie w Londynie, przegrała walkę o brązowy medal i została sklasyfikowana na 5. miejscu w kategorii 63 kg w stylu wolnym. Jest sześciokrotną medalistką mistrzostw świata, multimedalistką mistrzostw Europy, w tym: czterokrotną mistrzynią Europy. Mistrzostwo Polski wygrała siedemnaście razy w pięciu kategoriach wagowych.

Szeregowy Katarzyna Lubońska na co dzień służy w Centrum Szkolenia Wojsk

Lądowych w Poznaniu. Jest zawodniczką MMA z rekordem 6 wygranych w 8

walkach zawodowych. Związana była z federacją KSW i LFN. To wszechstronna zawodniczka, której stylem źródłowym jest judo. Zdobyła dwukrotnie drugie miejsce i raz trzecie w Pucharze Polski Juniorek Młodszych. Stawała na drugim i trzecim stopniu podium w Mistrzostwach Polski Młodziczek. Kilkukrotnie zdobywała mistrzostwo woj. wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego w judo. Jest multimedalistką podczas międzynarodowych mistrzostw w judo. W brazylijskim jiu-jitsu dwukrotnie stawała na najwyższym podium w Mistrzostwach Polski BJJ NO GI. Zajęła także drugie miejsce w Polish Open Bad Boy Cup i w Mistrzostwach Polski w BJJ. Katarzyna Lubońska jest także mistrzem Polski w amatorskim MMA.

Celem „Projektu Wojownik” jest przede wszystkim integracja środowiska żołnierzy – weteranów misji poza granicami kraju, weteranów poszkodowanych, instruktorów wychowania fizycznego jednostek wojskowych wszystkich rodzajów sił zbrojnych – a także zainteresowanie sportami walki jako dyscypliną utylitarną, szczególnie dla wojskowych.