Warszawa: trwa VII Kongres Polska Wielki Projekt

W stolicy rozpoczął się dziś czterodniowy VII Kongres Polska Wielki Projekt. W programie kongresu są m.in. panele dyskusyjne z udziałem ministrów oraz przedstawicieli świata nauki, gospodarki i kultury.

Będziemy konsekwentnie realizować nasz program i zrealizujemy go do końca – mówiła premier Beata Szydło otwierając siódmą edycję kongresu. Polityk zaznaczyła, że w przyszłości potrzebne będą kolejne pomysły i projekty programowe.

Szefowa rządu wskazała, że idee wypracowane na kongresie Polska Wielki Projekt, obok dyskusji prowadzonych przez polityków PiS podczas spotkań wyborczych, stanowiły podstawę programu PiS oraz jej rządu.

Bez „archipelagu polskości” nie byłoby w Polsce demokracji. Ona nie funkcjonuje bez społeczeństwa obywatelskiego – mówił obecny na wydarzeniu wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.

„Bez archipelagu polskości – przypominam, że to jest termin, który wprowadził do polskiego życia publicznego, do polskiej nauki poniekąd prof. Andrzej Zybertowicz kilka lat temu, właśnie na naszym kongresie – nie byłoby w Polsce demokracji” – mówił wicepremier Piotr Gliński podczas panelu „Archipelag Polskości AD. 2017 – dokonania, wyzwania i perspektywy”.

Jak powiedział minister, „demokracja nie funkcjonuje bez społeczeństwa obywatelskiego i nie byłoby także skutecznej demokracji, bo w ostatnich wyborach polska demokracja okazała się – mimo że była to demokracja bardzo okrajana, instytucjonalnie bardzo słaba – to okazała się skuteczna. Nastąpiła zmiana władzy i ona w dużej mierze natapiała dzięki temu, że w Polsce ten archipelag polskości, społeczeństwo obywatelskie było skuteczne także poprzez swoje zaangażowanie w te wybory 2015 roku”.

Rozpoczęty dziś VII Kongres Polska Wielki Projekt odbywa się pod hasłem „Wolność – polski projekt dla Europy”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl