fot. PAP/Tomasz Gzell

Warszawa: rozpoczęły się wydarzenia i uroczystości w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Debaty, konferencje, Msze święte, pokazy filmów, biegi pamięci, uroczystości w miejscach Warszawy związanych z Żołnierzami Wyklętymi, Apele Pamięci – te wszystkie wydarzenia odbywają się w Warszawie w ramach przypadających na 1 marca obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Harmonogram wydarzeń w stolicy w ramach upamiętnienia Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych jest bardzo obszerny. Uroczystości przybiorą różną formę i odbywać się będą w różnych miejscach Warszawy.

Warszawskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęły się 22 lutego. W ramach wydarzenia miała miejsce m.in. debata na temat Żołnierzy Wyklętych. Sprawowane były również Eucharystie. Zaprezentowano film „Generał Nil”.

W kolejnych dniach organizatorzy obchodów zaplanowali m.in. otwarcie wystawy z cyklu „Tajemnica jednego przedmiotu” czy Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Odbędą się również uroczystości m.in. w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej 37, przed Pomnikiem Żołnierzy Wyklętych, na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach (kwatera „Ł”) i przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W różnych miejscach stolicy sprawowane będą uroczyste Msze św. w intencji Żołnierzy Wyklętych.

Warszawskie obchody Narodowego dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych potrwają do 7 marca.

Szczegółowy program obchodów:

Agenda 2024

 

radiomaryja.pl

drukuj