fot. pixabay.com

Warszawa: Konsultacje społeczne projektów aktualizowanych planów zarządzania ryzykiem powodziowym

Trwają konsultacje społeczne projektów aktualizowanych planów zarządzania ryzykiem powodziowym. Spotkanie poświęcone działaniom dla regionu odbyło się w Warszawie.

W całym regionie wodnym Środkowej Wisły i zlewni planistycznej Dolnej Narwi przewidziano w sumie 105 działań, których koszt to niemal 0,5 mld złotych. W centralnej części regionu – na Mazowszu – są to głównie rozbudowy, modernizacje i naprawy wałów. To m.in. remont wałów rzeki Długiej w otoczeniu Zalewu Zegrzyńskiego, rozbudowa obwałowania rzeki Wisły i Wilgi na terenie gminy Wilga w powiecie garwolińskim oraz modernizacja wału przeciwpowodziowego Wisły w gminie Łomianki. To konieczne wobec potencjalnych zagrożeń, jakie niosą wezbrania z górnego odcinka królowej polskich rzek. Wały to bardzo ważne zabezpieczenie dla mieszkańców położonych wzdłuż niej terenów.

Plany zarządzania ryzykiem powodziowym to dokument podstawowy w zakresie ochrony przed powodzią.

  – To jest bardzo ważny dokument w zakresie ochrony przeciwpowodziowej, jeden z kluczowych w zakresie gospodarki wodnej. Liczymy na szeroki udział społeczeństwa i wszystkich interesariuszy w konsultowaniu tych dokumentów. Wszelkie informacje na temat projektów planów zarządzania ryzykiem powodziowym są dostępne na stronie Ministerstwa Infrastruktury, ale także na stronie www.stoppowodzi.pl. Tam też można znaleźć informacje na temat zgłaszania uwag – mówiła Małgorzata Bogucka-Szymalska, wicedyrektor Departamentu Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej w resorcie infrastruktury.

Konsultacje społeczne aktualizowanych planów zarządzania ryzykiem powodziowym potrwają do 22 czerwca. W skali kraju lista zawiera ponad 1100 pozycji zaplanowanych na lata 2022-2027.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl