Bardzo dobry letni sezon we włoskich miejscowościach nadmorskich

Tegoroczny letni sezon turystyczny we Włoszech już został uznany za wyjątkowo dobry z powodu rekordowej liczby turystów w miejscowościach nadmorskich. Ich liczba jest wyższa o jedną piątą od tej notowanej przed rokiem.

To pierwszy dobry rok i wyraźny przełom po „chudych sezonach” lat kryzysu, który w poważnym stopniu dotknął także branżę turystyczną – ogłosiło w sobotę stowarzyszenie najemców plaż, podsumowując dane z trzech ostatnich miesięcy zebrane w 50 kurortach nad morzem.

Prawdziwie fatalne było lato 2014 roku, gdzie na trudności finansowe Włochów z powodu kryzysu w kraju nałożyły się kaprysy pogody: ulewy i chłód. W rezultacie większość plaż świeciło pustkami, a ich najemcy i właściciele ponieśli poważne straty.

Obecnie utrzymujące się niemal bez przerwy od czerwca upały także sprawiły, że znacznie wzrosła liczba osób, które wybrały urlop nad morzem.

Dobre wyniki notuje też branża turystyczna w rejonie Mediolanu; to z kolei za sprawą światowej wystawy Expo, odwiedzanej codziennie nawet przez 100-150 tysięcy osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl