fot. PAP/EPA

Cały świat walczy z koronawirusem

Koronawirus cały czas się rozprzestrzenia. W Europie i na świecie odnotowywane są kolejne przypadki śmiertelne.

Statystyki rozprzestrzeniania się koronawirusa znów poszły w górę. Zaraz po Chinach najgorsza sytuacja jest we Włoszech.

– Wirus nie pojawi się w tym samym momencie, z taką samą siłą na wszystkich terytoriach, dlatego koordynacja międzynarodowa jest kluczem do walki w najbardziej inteligentny sposób – tłumaczył Roberto Speranza, minister zdrowia we Włoszech.

Kolejne przypadki zarażenia odnotowano także w Czechach. Większość zainfekowanych wcześniej przebywała we Włoszech. Tam mieszka obecnie blisko 16,5 tys. obywateli Czech.

– Ze skutkiem natychmiastowym wszystkie osoby mające stałe miejsce zamieszkania w Czechach, które powrócą do Czech z Włoch po 7 marca 2020 r., muszą niezwłocznie poinformować o tym lekarza po powrocie – apelował premier Czech Andrej Babis.

W Wielkiej Brytanii potwierdzono drugi zgon z powodu koronawirusa. Zarażonych jest ponad 160 osób. 18 już zwalczyło infekcję.

Wirus dotknął też 21 osób na statku wycieczkowym Grand Princess. Po zakończeniu rejsu statek z Hawajów miał zawinąć do portu w San Francisco. Od dwóch dni kotwiczy nieopodal wybrzeża Kalifornii.

– Wszyscy pasażerowie i załoga zostaną poddani testom na koronawirusa. Ci, którzy wymagają kwarantanny, zostaną poddani kwarantannie, a ci, którzy wymagają dodatkowej opieki medycznej, otrzymają ją – zapewnił wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence.

W Stanach Zjednoczonych w sumie odnotowano ponad 280 przypadków zainfekowania – 15 osób zmarło. We Francji z chorobą walczy ponad sześciuset pacjentów – 9 osób zmarło. Pierwsze przypadki zainfekowania potwierdziły także władze Kolumbii i Kostaryki.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl