Izrael: USA otworzyły ambasadę w Jerozolimie

Stany Zjednoczone ogłosiły w poniedziałek, że w Jerozolimie otworzyły swoją ambasadę w Izraelu. Podczas uroczystości inauguracji placówki stronę amerykańską reprezentuje m.in. minister finansów Steven Mnuchin i córka prezydenta USA Donalda Trumpa, Ivanka.

„Otwieramy dzisiaj ambasadę USA w Jerozolimie, w Izraelu” – ogłosił na początku ceremonii amerykański ambasador w państwie żydowskim David Friedman.

W uroczystości bierze udział również mąż Ivanki i prezydencki doradca Jared Kushner.

Strefie Gazy, wzdłuż granicy z Izraelem od rana trwają protesty przeciwko przeniesieniu ambasady USA z Tel Awiwu do Jerozolimy; w starciach z izraelskimi żołnierzami zginęło już 28 osób. [czytaj więcej]

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl