fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Sąd Okręgowy w Poznaniu orzekł na korzyść poszkodowanej w aferze GetBack

Zapadł pierwszy wyrok ws. afery GetBack. Sąd Okręgowy w Poznaniu uznał, że umowa zawarta przez jedną z osób jest nieważna.

Poszkodowana kobieta ma odzyskać wszystkie zainwestowane pieniądze wraz z odsetkami. Chodzi o kwotę około 100 tys. zł. Sąd orzekł, że za straty finansowe klientki odpowiada zarówno biuro maklerskie sprzedające obligację GetBack, jak i bank, który je zaoferował. Orzeczenie poznańskiego sądu ma tytuł natychmiastowej wykonalności.

Artiom Bujan, prezes Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack, uważa, że wyrok może być początkiem kolejnych wygranych spraw.

– Poszkodowani powinni powoływać się na to orzeczenie sądu, przedstawiając, że już sąd w Polsce stwierdził taką praktykę. To orzeczenie jest bardzo ważne, gdyż można wykorzystywać to, co sąd stwierdził, w różnych sądach na terenie kraju. To jest kolejna nadzieja na sukces i odzyskanie środków finansowych utraconych w wyniku szeregu nieuprawnionych działań bankierów, którzy działali w imieniu i na rzecz banku, na rzecz swojego pracodawcy, otrzymując z tego tytułu prowizje – mówił Artiom Bujan.

Wyrok Sądu Okręgowego w Poznaniu jest nieprawomocny. Idea Bank zapowiedział, że odwoła się od niego.

Poszkodowanych w aferze GetBack zostało około 10 tys. osób. Straty, jakie ponieśli, szacuje się na 2,5 miliarda złotych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl