fot. flickr.com

Do pacjentów onkologicznych mają trafić środki z nowego Funduszu Medycznego

Nie ma żadnego wyboru między Telewizją Publiczną a onkologią. To kłamstwo opozycji – mówił w RMF prezydencki minister Paweł Mucha. Opozycja dalej twierdzi, że podpisując ustawę o rekompensacie dla mediów publicznych, prezydent uderzył w chorych na raka. Tymczasem to właśnie do pacjentów onkologicznych mają trafić środki z nowego Funduszu Medycznego.

– To jest zupełnie nieprawdziwa alternatywa, absolutne kłamstwo. Nie było wyboru pomiędzy Telewizją Publiczną a onkologią. Jeżeli chodzi o onkologię, to prezydent od początku kadencji jest zaangażowany. Efektem prac prezydenckich doradców, także ekspertów, jest Narodowa Strategia Onkologiczna. Środki na onkologię w ujęciu całej kadencji Zjednoczonej Prawicy znacząco wzrosły. Tak, jak o 30 mld zł wzrosły środki na służbę zdrowia, tak wydajemy ponad 11 mld na onkologię – wskazał Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta.

– Będą dodatkowe środki na Funduszu Medycznym. Bardzo duże środki, duże pieniądze. Jesteśmy na etapie konsultacji pomiędzy Kancelarią Prezydenta a Kancelarią Premiera, także z uwzględnieniem możliwości budżetowych. Już mogę zapowiedzieć, że Fundusz Medyczny to będą dodatkowe środki skierowane także w wymiarze bardzo dużych kwot na onkologię – dodał.

TV Trwam News

drukuj