P. Mucha: Wysoce prawdopodobne spotkanie prezydenta A. Dudy z prezydentem D. Trumpem w Białym Domu

Wysoce prawdopodobne jest spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Donaldem Trumpem także w Białym Domu – oświadczył dziś wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Dodał, że temat ten pojawił się dziś podczas rozmów prezydentów na szczycie NATO w środę.

W środę, przy okazji szczytu NATO, prezydent Andrzej Duda dwukrotnie rozmawiał z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Z informacji Kancelarii Prezydenta RP wynika, że rozmowy prezydentów dotyczyły m.in. kwestii wzmocnienia polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej w zakresie sprzętu, współpracy jednostek wojskowych oraz zwiększenia obecności wojsk amerykańskich w Polsce.

Paweł Mucha pytany w Polsat News, o czym rozmawiał prezydent Andrzej Duda z Donaldem Trumpem, wskazał, że „była to bardzo dobra rozmowa, która pokazuje, że relacje polsko-amerykańskie są szczególne”.

„Widać, że szczególne więzi pomiędzy Polską i Stanami Zjednoczonymi podkreślane są przez szczególną wieź, jaką ma prezydent Andrzej Duda z prezydentem Donaldem Trumpem. To są serdeczne i dobre relacje” – zaznaczył

Paweł Mucha był też pytany, czy podczas rozmów głów państw Andrzej Duda został zaproszony do Białego Domu.

„Jest już tak, że te wypowiedzi się pojawiają w przestrzeni publicznej, ale myślę, że kiedy te komunikaty będą ostateczne, to opinia publiczna będzie się dowiadywać o wszystkich szczegółach” – oświadczył.

Wiceszef Kancelarii Prezydenta RP podkreślił, że prezydent Andrzej Duda często spotyka się z prezydentem Donaldem Trumpem, ale – jak powiedział – „wysoce prawdopodobne jest spotkanie także w Białym Domu”.

Dopytywany, czy ten temat pojawił się podczas środowego spotkania głów państw, Paweł Mucha potwierdził: „pojawił się on także w tej rozmowie”. Dodał, że „kalendarze zawsze muszą być uzgodnione”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl