fot. prezydent.pl

[TYLKO U NAS] Prezydent A. Duda: Małgorzata Manowska jest bardzo doświadczonym sędzią, to osoba bardzo uczciwa, z dużym dorobkiem  życiowym i sędziowskim

Zdecydowałem się na panią prezes Małgorzatę Manowską, ponieważ jest to bardzo doświadczony sędzia, jest to też osoba bardzo uczciwa, z dużym dorobkiem i życiowym, i sędziowskim – bardzo pozytywnym – i naukowym podkreślił prezydent Andrzej Duda podczas „Rozmów niedokończonych” w Radiu Maryja i TV Trwam komentując wybór na I prezesa Sądu Najwyższego.

Prezydent został zapytany, dlaczego powołał na stanowisko I Prezesa SN Małgorzatę Manowską. Andrzej Duda podkreślił, że prezydent RP I prezesa SN wybiera swobodnie spośród pięciu kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogóle SN.

Kiedy prezydent te kandydatury dostanie, to zgodnie z przepisami nic go nie wiąże – podkreślił Andrzej Duda.

Zgodnie z przepisami polskiej konstytucji prezydentowi zostało przedstawionych pięciu kandydatów, a prawo wybrania jednego z nich I prezesem SN było prerogatywą głowy państwa.

 –Zdecydowałem się na panią prezes Małgorzatę Manowską, ponieważ jest to bardzo doświadczony sędzia, jest to też osoba bardzo uczciwa, z dużym dorobkiem i życiowym, i sędziowskim – bardzo pozytywnym – i naukowym, bo jest to także doktor habilitowany nauk prawnych, profesor jednej z warszawskich uczelni, specjalista z zakresu procedury cywilnej i prawa cywilnego – akcentował Andrzej Duda.

Sędzia Małgorzata Manowska posiada wszelkie cechy, które powodują, że jest i będzie ona bardzo dobrą I prezes SN. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości – wskazał prezydent RP.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl