Tomasz Arabski ponownie przed sądem

W Warszawskim sądzie okręgowym odbędzie się dziś kolejna rozprawa przeciwko Tomaszowi Arabskiemu oraz czterem innym osobom oskarżonym o niedopełnienie obowiązków przy organizacji lotu do Smoleńska.

Proces przeciwko byłemu szefowi Kancelarii Premiera Donalda Tuska oraz kilku urzędnikom kancelarii toczy się z prywatnego oskarżenia części rodzin ofiar.

W trakcie ostatniej rozprawy Tomasz Arabski nie przyznał się do zarzutów. „Jestem niewinny. Nie uczestniczyłem – ani ja, ani Kancelaria Premiera – w organizacji lotu prezydenta 10 kwietnia 2010 r.” – mówił Tomasz Arabski.

Przedstawicieli rodzin te tłumaczenia nie przekonują – podkreśla jeden z pełnomocników oskarżycieli prywatnych mec. Stefan Hambura.

– To jest prawo każdego oskarżonego – nieprzyznanie się do winy. Oskarżony może mówić to, co chce, nawet nie musi się to zgadzać z prawdą. To, co powiedział Arabski, nie ma tutaj większego znaczenia. Teraz przesłuchujemy świadków i zobaczymy, jak będą wyglądały dalsze materiały dowodowe – mówi mec. Stefan Hambura.

Kolejna rozprawa zaplanowana jest na 14 września.

10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka, wielu wysokich urzędników państwowych i wszyscy najważniejsi dowódcy wojskowi.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl