Ustawa o uzgodnieniu płci z aprobatą MZ

Ministerstwo Zdrowia popiera ideologiczny projekt ustawy o uzgodnieniu płci – alarmuje Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Pod pewnymi warunkami możliwość zmiany płci mieliby posiadać już 16-latkowie.

W myśl przygotowanych regulacji procedura określenia płci ma się opierać na subiektywnym odczuciu pacjenta, a biologiczne uwarunkowania płci stracą znaczenie.

Projekt, którego wnioskodawców reprezentuje Anna Grodzka, jest popierany przez Ministerstwo Zdrowia oraz posłów koalicji rządzącej. Resort deklaruje także chęć refundacji zabiegów zmiany płci.

Dr Joanna Banasiuk z Ordo Iuris podkreśla, że projekt wprowadza kontrowersyjne rozwiązania natury etycznej i prawnej.

Osoba, która zmieniła płeć metrykalną, będzie mogła zawrzeć związek małżeński z osobą o tej samej płci biologicznej. Budzi to zasadnicze wątpliwości, co do zgodności takich rozwiązań z art. 18 Konstytucji RP, który chroni małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. Co więcej, można się zastanawiać nad brakiem zgodności z art. 25 ust. 2 konstytucji, mówiącym o zasadzie bezstronności światopoglądowej państwa. Tymczasem w przyjętym projekcie jest ideologiczna definicja tożsamości płciowej – dodaje dr Joanna Banasiuk.

Projektem ustawy o uzgodnieniu płci zajmuje się specjalna sejmowa podkomisja. Jej najbliższe posiedzenie odbędzie się za dwa tygodnie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl