We wtorek spotkanie związkowców z Min. Zdrowia w sprawie podwyżek dla ratowników medycznych

W najbliższy wtorek związkowcy spotkają się z przedstawicielami  Ministerstwa Zdrowia w sprawie ratownictwa medycznego – powiedziała przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność” Maria Ochman. Ratownicy medyczni od ponad tygodnia prowadzą protest, w którym domagają się m.in. 1600 zł podwyżki.

Resort zdrowia zadeklarował wzrost wynagrodzeń o 800 zł, z czego połowa miałaby zostać przyznana od pierwszego lipca tego roku, a druga połowa od 1 lipca przyszłego roku.

Maria Ochman mówiła w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam, że liczy na efekt przyszłotygodniowych rozmów.

6 czerwca jest spotkanie z udziałem Ministerstwa Zdrowia poświęcone tylko i wyłącznie ratownictwu. Mam nadzieję, że to spotkanie przyniesie rezultaty w postaci jeśli nie porozumienia, to przynajmniej określenia tzw. mapy drogowej, czyli działań, które muszą być podjęte – powiedziała Maria Ochman.

Wśród postulatów ratowników są także m.in. upaństwowienie systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz przyspieszenie prac nad projektem tzw. „dużej” nowelizacji ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

RIRM

drukuj