fot. twitter.com/MZ_GOV_PL

Min. Zdrowia: Wyzdrowiało 12 855 osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem

Wyzdrowiało już 12 855 osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Z powodu koronawirusa hospitalizowanych jest 2 007 osób, a 82 759 przebywa w kwarantannie.

W porannym zestawieniu MZ podało, że z powodu koronawirusa hospitalizowanych jest 2 007 osób. Osoby te nie zawsze są nosicielami koronawirusa lub są chore na COVID-19 (to wiadomo dopiero po wykonaniu testu).

MZ poinformowało też, że kwarantanną objętych jest 82 759 osób, najczęściej to osoby zdrowe, które miały bliski kontakt z zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem.

Z kolei nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objętych jest 20 0079 osób, to osoby, które nie miały bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub chorym, ale na wszelki wypadek sprawdza się ich stan zdrowia, np. jeśli pracowały w budynku, w którym przebywał nosiciel koronawirusa.

Dotychczas wyzdrowiało 12 855 pacjentów, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, do soboty było to 12 641 osób.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl