fot. PAP/Leszek Szymański

Kandydatki PSL-u zaprezentowały propozycje dla kobiet i rodziny

Kandydatki Polskiego Stronnictwa Ludowego do parlamentu przedstawiły propozycje programowe skierowane do kobiet i rodziny. Są to m.in. zerowy VAT na artykuły dziecięce, żłobki za złotówkę, przejście na emeryturę po 40 latach pracy oraz dzienny dom seniora w każdej gminie.

Pod deklaracją podpisał się m.in. prezes PSL-u Janusz Piechociński oraz kandydatki partii na posłów i senatorów.

Mariusz Kałużny, radny Prawa i Sprawiedliwości z Chełmży, mówi, że choć są to propozycje dobre, na działalność PSL-u należy patrzeć z perspektywy ośmiu ostatnich lat. 

– Przecież PSL współrządzi krajem od ośmiu lat. Jest to zupełnie niewiarygodne i sądzę, że ludzie się na to nie nabiorą. Od początku mówimy, żeby państwo nie zarabiało na rodzinie, ale by ją wspierało. Zerowy podatek na ubranka – to dobra propozycja, ale to tylko kropla w morzu potrzeb. Kolejna sprawa to emerytury. Będziemy dążyć do tego, aby kobieta wychowująca dzieci mogła dopisać sobie te lata do stażu pracy. Oczywiście kwestią uzgodnień jest w jakim zakresie i w jakim procencie. Można otwierać domy seniora w każdej gminie, ale najpierw trzeba zadbać o godziwą służbę zdrowia i godziwe emerytury. Ten rząd wielokrotnie pokazał, jak traktuje polskie rodziny. W tej kwestii – przynajmniej dla mnie – jest zupełnie niewiarygodny – ocenił Mariusz Kałużny.

Prawo i Sprawiedliwość na konferencji prasowej w Warszawie przedstawiło dziś pakiet projektów ustaw podatkowych. Najistotniejsze zmiany dotyczą VAT-u i podatku bankowego.

W sobotę odbyła się także konwencja Zjednoczonej Lewicy. Barbara Nowacka, liderka lewicy, skupiła się na atakowaniu PiS-u i PO. Zapowiedziała, że Zjednoczona Lewica w Sejmie upomni się o najsłabszych.

RIRM

drukuj