Odpowiedź na akcję billboardową PO. „PiS odebrał złodziejom miliony i dał je dzieciom”

Prawo i Sprawiedliwość odpowiada na akcję billboardową Platformy Obywatelskiej prezentując własny baner. Widnieje na nim twarz dziecka z napisem „PiS odebrał złodziejom miliony i dał je dzieciom”.

Koalicja Obywatelska PO i N zamieściła na reklamach wielkoformatowych wizerunek prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Na banerach widnieje też hasło „PiS wziął miliony”. W odpowiedzi na taką akcję politycy partii rządzącej przypomnieli, że to dzięki właśnie walce z mafiami VAT-owskimi możliwe było sfinansowanie programów socjalnych.

Szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba zwrócił uwagę, że od 2016 r. na program Rodzina 500 plus przeznaczono już 53 mld zł.

– To są olbrzymie środki transferowane bezpośrednio do polskich rodzin; właśnie do polskich dzieci, o których mówimy na tym billboardzie. Jeżeli chodzi o ilość dzieci objętych świadczeniami w programie Rodzina 500 plus, to jest ich blisko cztery miliony. Tyle dzieci w Polsce otrzymuje świadczenia dzięki temu, że odebraliśmy pieniądze złodziejom, uszczelniliśmy VAT, że potrafimy skutecznie rządzić i myśleć kategoriami nie szemranych biznesmanów, ale kategoriami Polski, Polaków, rodzin, dzieci, które mieszkają w naszej Ojczyźnie  – podkreślał europoseł PiS.

Wczoraj politycy PiS zaapelowali do PO o prowadzenie merytorycznej kampanii. Po raz kolejny pytali też o program wybroczy największej partii opozycyjnej. Tomasz Poręba zwrócił uwagę, że PO i każda poważna partia powinna mieć program, propozycje, które będą służyć Polakom. Tymczasem ze strony totalnej opozycji słyszymy tylko krytykę PiS.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października; druga tura 4 listopada.

RIRM

drukuj