Politycy PiS spotkają się w Warszawie na kongresie wyborczym

W Warszawie odbędzie się dziś kongres Prawa i Sprawiedliwości. Delegaci wybiorą władze partii. Wszystko wskazuje na to, że prezes PiS Jarosław Kaczyński nie będzie miał konkurenta na szefa ugrupowania na kolejną 3-letnią kadencję.

Prezes Jarosław Kaczyński jest niekwestionowanym liderem, co potwierdziły ostatnie sukcesy PiS – zaznaczył poseł Marek Suski,

– To jest kongres wyborczy, natomiast kongres programowy, planujemy na jesieni. Stąd też na jednodniowym kongresie nie będzie specjalnie przedstawionego jakiegoś nowego planu czy programu, natomiast będą oczywiście (omawiane) wydarzenia na najbliższy czas. W kwestii kompleksowego programu przygotowujemy się na jesień. Jeżeli chodzi o ewentualność wyboru prezesa, na razie nie słyszałem, żeby ktoś wyraził chęć kandydowania poza posłem Jarosławem Kaczyńskim. Sądzę, że będzie to formalność po wielu sukcesach, jakie ostatnio Prawo i Sprawiedliwość pod kierownictwem prezesa Jarosława Kaczyńskiego osiągnęło – ocenił poseł.

Spotkanie rozpocznie się od godz. 10.00 wystąpieniem Jarosława Kaczyńskiego. Przedstawi on sprawozdanie z mijającej kadencji oraz wizję na kolejne lata. Według medialnych informacji Jarosław Kaczyński ma też nawiązać do sytuacji międzynarodowej, m.in. wpływu Brexitu na Polskę.

Prawo i Sprawiedliwość podczas kongresu ma również przyjąć uchwałę dotyczącą krajowej i międzynarodowej sytuacji Polski. W kongresie weźmie udział 1108 delegatów. Będzie obecna premier Beata Szydło, a także członkowie Rady Ministrów. Być może wezmą udział w dyskusji, która będzie zamknięta dla mediów.

Uczestnicy kongresu wybiorą także 120 członków Rady Politycznej, a także członków sądu dyscyplinarnego i krajowej komisji rewizyjnej. Jesienią ma zebrać się Rada Polityczna, która ma kompetencje wyboru wiceprezesów partii.


RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl