fot. PAP/Darek Delmanowicz

Rzecznik sztabu A. Dudy zapowiada przyspieszenie tempa kampanii prezydenckiej kandydata PiS

Rzecznik sztabu Andrzeja Dudy zapowiada przyspieszenie tempa kampanii prezydenckiej kandydata Prawa i Sprawiedliwości na początku przyszłego tygodnia. Pierwsza tura wyborów ma się odbyć 10 maja 2020 roku.

Adam Bielan wskazał, że po zapowiedziach rządu o stopniowym odmrażaniu państwa, na nowo powoli ruszy także kampania wyborcza.

Jak powiedział, ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda weźmie udział w debacie telewizyjnej 6 maja. Jednocześnie każdemu z kandydatów będzie przysługiwał bezpłatny czas antenowy i to także będzie element kampanii.

Ze względu na ograniczony zakres kampanii, kandydaci będą rozliczani ze swoich dokonań w ostatnich 5 latach – mówił europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

– Prezydent dr Andrzej Duda wydaje się być absolutnym faworytem. Na pewno większym niż była rzeczniczka rządu Donalda Tuska pani Kidawa-Błońska czy inni kandydaci lewicowi, którzy operują głównie ideologią, bardzo skrajnymi hasłami. Oczywiście będzie brana pod uwagę kwestia doświadczenia międzynarodowego, bo przecież prezydent reprezentuje też naszą ojczyznę na zewnątrz, za granicą. Na pewno dla wieku ludzi rzeczą istotną jest nie tyle, kto jak wypadnie na debatach telewizyjnych, tylko jakie ma poglądy na kwestie fundamentalne. Kwestia tradycji, wartości – podkreślił Ryszard Czarnecki.

Rzecznik sztabu Andrzeja Dudy odpiera zarzuty o nierówne szanse innych kandydatów wobec urzędującego prezydenta. Europoseł przypomniał wyemitowanie przez sztab kandydatki Koalicji Obywatelskiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w czasie świąt Wielkanocnych kilkuset spotów wyborczych.

Adam Bielan wspomniał też o „zasypaniu internetu reklamami wyborczymi” przez Szymona Hołownię oraz aktywne promowanie się Hołowni na Facebooku.

Rzecznik wskazał, że niemal codziennie swoje konferencje prasowe organizuje kandydat PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak.

Jednocześnie zaznaczył, że aktywność Andrzeja Dudy odbywa się w ramach pełnionego przez niego urzędu.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj