fot. Tomasz Strąg

Prezes ZUS apeluje o staranne wypełnianie wniosków

Apelujemy o staranne wypełnianie wniosków o wsparcie z tarczy antykryzysowej, bo to decyduje też o terminie wypłaty świadczenia – powiedziała prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska.

Prof. Gertruda Uścińska w rozmowie z Polsat News powiedziała, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych opublikował na swojej stronie internetowej informacje, jak wypełniać wnioski o wsparcie z tarczy antykryzysowej. Mimo to zdarza się, że składane wnioski zawierają błędy.

Wskazała, że najczęstsze błędy to: brak podpisu, błędny numer rachunku bankowego, na który ma być przelane świadczenie postojowe, nieokreślenie przychodu i różne dopiski na formularzu wniosku.

„Bardzo prosimy i apelujemy, żeby starannie wypełniać te wnioski, bo to decyduje też o terminie wypłaty świadczenia” – powiedziała prof. Uścińska.

Prezes ZUS zachęcała przedsiębiorców do składania wniosków online. Poinformowała, że ponad 80 proc. wniosków złożonych elektronicznie jest prawidłowa, podczas gdy połowa wniosków składanych w formie papierowej jest błędna.

Prof. Uścińska poinformowała, że do piątkowego poranka do ZUS złożono 1 mln 50 tys. wniosków o wsparcie, z czego prawie 800 tys. dotyczy zwolnienia z obowiązku opłacania składek.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl