Bydgoszcz: radni PiS zaprotestują przeciwko wzrostom czynszów i opłat

W Bydgoszczy odbędzie się dziś pikieta przeciwko podwyżkom. Radni PiS-u, którzy organizują protest, wskazują, że w mieście doszło do drastycznego wzrostu czynszów, opłat za dzierżawę gruntu, a także pojawiła się zapowiedź podwyżki opłat za wywóz śmieci. Zaznaczają, że stoi za tym prezydent Bydgoszczy.

Radny PiS-u Krystian Frelichowski, jeden ze współorganizatorów pikiety, wskazuje, że najbardziej poszkodowani są mieszkańcy baraków.

– Ci ludzie, jeśli mają wodę, to tylko dlatego, że sami ją sobie doprowadzili. Ciepłą wodę mają już pojedynczy mieszkańcy, którzy sobie założyli bojlery, którzy mieszkają przy polnych drogach, którzy mają bardzo daleko do centrum miasta, mają jeden sklep – strasznie drogi, a dojechać gdziekolwiek nie bardzo jest jak. Tym ludziom poniesiono czynsz o 110 proc. Kiedy przychodzi do mnie starsza pani, mówi, że ma 790 złotych renty, a ona będzie płacić 700 złotych czynszu, to z czego ona dokona pozostałych opłat? Za co kupi jedzenie? Za co kupi lekarstwa? Takich baraków w Bydgoszczy jest – według naszej wiedzy – ok 70 – mówi Krystian Frelichowski.

Radni PiS-u zwracają też uwagę na wzrost opłat za dzierżawę gruntów pod pawilonami handlowymi. Wskazują, że ich właściciele będą musieli podnieść ceny towarów, co w efekcie uderzy w mieszkańców.

Pikieta ma się rozpocząć o 16.00 na Starym Rynku w Bydgoszczy.

RIRM

drukuj