fot. https://www.jsw.pl/biuro-prasowe/logo-jsw-sa-i-grupy-jsw

Związkowcy z JSW zapowiadają protest na 2 lutego w przypadku braku porozumienia z zarządem w kwestii podwyżek płac dla pracowników

Związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej szykują protest. Jeśli mediacje płacowe z zarządem nie przyniosą skutku, to najprawdopodobniej 10 lutego wyjdą na ulice Warszawy. Związkowcy domagają się 25-procentowej podwyżki wynagrodzeń dla pracowników spółki. Zarząd JSW oświadczył, że nie jest w stanie zrealizować tego żądania. Wskazał, że kosztowałoby ono spółkę przeszło 900 mln zł rocznie.

Szef „Solidarności” w JSW, Sławomir Kozłowski, ocenia, że postulaty nie przekraczają możliwości finansowych spółki.

Uważamy, że to są oczekiwania na miarę możliwości finansowych spółki, ponieważ osiągamy od dłuższego czasu – nie tylko w 2022 roku – bardzo dobre wyniki ekonomiczno-finansowe. Perspektywy na 2023 rok są również bardzo dobre, a więc nie ma podstaw, żeby płaca zasadnicza, stałe elementy płacowe nie podążały za inflacją – tłumaczy Sławomir Kozłowski.

Środowej mediacje płacowe pomiędzy związkowcami a zarządem JSW nie przyniosły rezultatu. Kolejne planowane są na 2 lutego. Związkowcy zapowiadają, że jeśli rozmowy nie przyniosą skutku, to będą protestować w Warszawie. W zeszłym roku wynagrodzenia w JSW wzrosły o 10 procent. Pracownikom wypłacono także jednorazową nagrodę w wysokości od 13 tys. do 19 tys. zł brutto. Związkowcy wskazują jednak, że inflacja powoduje spadek realnych płac górników.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl