11 stycznia przed Sejmem odbędzie się Protest Wolnych Polaków. Transmisja w TV Trwam, na Facebooku oraz profilu YouTube Radia Maryja!!!

Politycy Prawa i Sprawiedliwości apelują o udział w „Proteście Wolnych Polaków”, który odbędzie się 11 stycznia o godz. 16.00 przed Sejmem. Uczestnicy manifestacji mają wyrazić sprzeciw wobec siły i łamania prawa przez rząd Donalda Tuska.

Minister kultury, Bartłomiej Sienkiewicz, odwołał dotychczasowych prezesów Zarządów TVP, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. Powołał też nowe rady nadzorcze spółek. Wyłączono sygnał publicznej telewizji informacyjnej.

Politycy PiS-u oraz prawnicy wskazują, że takie działanie jest nielegalne. Poseł Bartłomiej Wróblewski powiedział na antenie TV Trwam, że jest to bezprawny, siłowy zamach na media publiczne. Dlatego też PiS organizuje manifestację przed Sejmem.

– Członkowie rządu nie mogą mianować władz mediów publicznych. Mamy więc do czynienia z oczywistym działaniem wbrew prawu. Niestety, dzieje się to ze wsparciem części obozu lewicowo-liberalnego oraz zagranicy. Mieliśmy wizytę wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej, Very Jourovej, w czasie, gdy ten zamach się dokonywał, ale przeszła nad tym do porządku dziennego. (…) 11 stycznia zbieramy się przed Sejmem, żeby zaprotestować przeciwko białoruskim metodom, które zastosował obecny rząd przeciwko mediom – poinformował poseł Bartłomiej Wróblewski.

Politycy PiS-u kontynuują też interwencję poselską w TVP i siedzibie Polskiej Agencji Prasowej. W siedzibie PAP-u doszło dziś nocy do przepychanek. Do budynku weszło kilkunastu tzw. silnych panów z wynajętej agencji ochroniarskiej.

Posłowie uniemożliwili im przejście. Doszło jednak do naruszenia nietykalności cielesnej posła Szymona Szynkowskiego vel Sęka z PiS.

„Protest Wolnych Polaków” będzie także wyrazem sprzeciwu wobec innych działań liberalno-lewicowej koalicji, m.in. zgody na pakt migracyjny, a także planom zmian w wymiarze sądownictwa.

RIRM