PiS zapowiedział powstanie Narodowego Forum Przedsiębiorców

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada powołanie Narodowego Forum Przedsiębiorców, które miałoby doradzać rządowi i tworzyć strategię rozwoju kraju. Dziś kandydatka PiS-u na premiera Beata Szydło ogłosiła we Wrocławiu program tej partii dla przedsiębiorców.

Forum ma być miejscem dyskusji i debaty, w której będą brali udział ludzie świata nauki i przedsiębiorcy.

Beata Szydło oceniła, że obecnie prawo nie pomaga, a utrudnia  prowadzenie firm. Mali i średni przedsiębiorcy oczekują od państwa stworzenia systemu, który pozwoli im na rozwijanie swojej działalności – wskazała polityk.

– Musimy stworzyć takie warunki, by małe firmy stawały się średnimi, a średnie dużymi, by konkurowały z tymi najlepszymi. Polskie państwo musi wspierać polskie firmy i w kraju i za granicą. Musi budować dobry klimat dla polskich marek. To jest obowiązek państwa. Przedsiębiorcy sami sobie poradzą, ale państwo musi stworzyć ten system, który będzie dla nich systemem wsparcia. My chcemy czerpać z doświadczenia polskich przedsiębiorców, chcemy czerpać z ich praktyki, bo uważamy, że tylko wówczas, kiedy połączymy wiedzę naukową z praktyką przedsiębiorców, będziemy mogli naprawdę mówić o tym, że tworzymy system, który daje szansę rozwoju, prowadzący nas do tego, byśmy konkurowali z najlepszymi gospodarkami – zaznaczyła Beata Szydło.

Współautorem programu PiS-u dla przedsiębiorców jest poseł Paweł Szałamacha. Według niego, należy pracować nad likwidacją barier, do których zaliczył m.in. „ściąganie należności z faktur, system podatkowy, który wymaga płatności podatku, mimo że przedsiębiorca nie uzyskał zapłaty za fakturę” czy „bezwzględność aparatu skarbowego wobec takich sytuacji”.

RIRM

drukuj