Pierwsze Marsze dla Życia i Rodziny przeszły w sobotę ulicami polskich miast

Ulicami Legnicy przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. To doskonała okazja do promowania rodziny, która jest odpowiedzią na Boże powołanie – mówił organizator legnickiego marszu ks. Mariusz Habiniak. Najwięcej marszy dla życia przejdzie ulicami polskich miast w niedzielę. W tym roku przyświeca im hasło „Polska rodziną silna”.

Ciechanów, Wałbrzych, Legnica – mieszkańcy tych miast powiedzieli dziś „tak dla życia”.

– Sprawa życia jest istotną i bardzo doniosłą kwestią w życiu każdego człowieka i w życiu Kościoła – podkreślił ordynariusz diecezji legnickiej ks. bp Zbigniew Kiernikowski.

Po Eucharystii wierni przeszli ulicami Legnicy, by zamanifestować to, co dla nich najważniejsze – mówił organizator legnickiego marszu ks. Mariusz Habiniak.

– Chcemy pokazać temu miastu, społeczeństwu, że małżeństwo sakramentalne, rodzina jest fundamentem Kościoła, fundamentem społeczeństwa. Małżonkowie, rodzice uczestniczący w marszu są pewnym znakiem dla świata, znakiem obecności Boga w świecie – wskazał ks. Mariusz Habiniak.

W marszu uczestniczyli zarówno młodsi, jaki starsi, a przede wszystkim rodziny z dziećmi.

– Staramy się wspierać wszystkie inicjatywy, które pomagają chronić życie i wzmacniać rodzinę – powiedział jeden z uczestników marszu.

– Moja rodzina jest dla mnie bardzo ważna. Wychowuje mnie i pokazuje, jak powinnam żyć. Jaką drogę powinnam obrać w swoim życiu. Poprzez takie marsze i inicjatywy (…) rozwija się we mnie to wszystko. Myślę, że dzięki temu w przyszłości będą mogła wybierać wśród dobrych wartości – to z kolei słowa jednej z uczestniczek wydarzenia.

Prawdziwa fala marszów za życiem przejdzie już jutro ulicami aż 62 miast. Do udziału w marszach zachęca por. Karol Cierpica, który w 2013 roku podczas obrony polsko-amerykańskiej bazy w Afganistanie, cudem uniknął śmierci. Zginął wówczas młody amerykański żołnierz, który uratował naszemu żołnierzowi życie.

Porucznik Karol Cierpica podkreślił dziś, że jego misją po odejściu ze służby jest przede wszystkim mówić o niezbywalnych wartościach, takich jak Bóg, Honor, Ojczyzna. To właśnie w imię tych wartości ulicami polskich miast przejdą marsze dla życia i rodziny.

– Co możesz zrobić, żeby zmienić ten świat? Przede wszystkim idź do domu i kochaj swoją rodzinę. Kochaj swoją rodzinę i manifestuj to. Manifestuj te prawdziwe wartości w swojej rodzinie, ale też pokazuj jak żyć. Manifestuj również na marszu w obronie życia i rodziny – zachęcał por. Karol Cierpica.

Swoje przywiązanie dla życia będziemy mogli zamanifestować jutro m.in. w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Toruniu, BydgoszczyKielcach. Więcej szczegółów znajdziemy na stronie internetowej www.marsz.org.

TV Trwam News/RIRM

drukuj