fot. Ł. Antczak

W niedzielę Marsz dla Życia w Poznaniu

Ulicami Poznania pod hasłem „Masz mnie” przejdzie w niedzielę 10 czerwca Marsz dla Życia. Organizatorzy inicjatywy chcą uświadomić mieszkańcom miasta, że każdy z nich może liczyć na pomoc drugiego człowieka.  

Oficjalna część wydarzenia rozpocznie się o godz. 15.15. Wtedy zostaną odczytane pozdrowienia dla uczestników i organizatorów, które przekazał Papież Franciszek oraz przesłanie tegorocznego Marszu.

Marsz dla Życia wyruszy o godz. 15.30 i przejdzie al. Niepodległości, ul. Solną, Małe Garbary i Estkowskiego w kierunku Katedry Poznańskiej.

„Idziemy, by jak co roku pokazać w radosnej i rodzinnej atmosferze swoje „tak” dla życia – trwającego od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci. Jak przypominał ostatnio ks. abp Gądecki, to nie kwestia światopogladowa, a naukowy fakt, że życie zaczyna się w momencie zapłodnienia. Idziemy, by przypomnieć o tym światu” – wskazuje ks. Tomasz Brussy, asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

Dominika Idziak z komitetu organizacyjnego Marszu odnosząc się do tegorocznego hasła zaznacza, że celem inicjatywy jest m.in. zmobilizowanie poznaniaków do codziennego otwierania się na drugiego człowieka.

„Każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje pomocy. W takich sytuacjach zawsze znajduje się ktoś, kto mówi nam ,,masz mnie!”. Odwdzięczmy się tym samym, powiedzmy osobie potrzebującej ,,masz mnie” i udzielmy wsparcia. Naszym celem jest również prezentacja działalności organizacji, które na co dzień udzielają wsparcia osobom potrzebującym. My, młodzi ludzie, też chcemy wstać z kanapy i zrobić coś dla innych. Pomagamy w jadłodajni, śpiewamy z chorymi w hospicjum, pokazujemy, że inni MAJĄ NAS, nieważne w jakiej są sytuacji, bo przecież każdy jest ważny” – tłumaczy.

Przed Katedrą ok. godz. 16:30 będzie okazja, aby wysłuchać świadectw organizacji i grup, które na co dzień niosą pomoc potrzebującym.

Najważniejszym punktem programu, a zarazem zakończeniem Marszu, będzie Msza św. sprawowana o godz. 17.00.

Przygotowaniem do Marszu dla Życia będzie też Msza św. i czuwanie w intencji obrony życia, które odbędą się w przeddzień Marszu. Początek o godz. 18:00 w parafii pw. św. Rocha w Poznaniu.

Marsz dla Życia poprzedzi festyn rodzinny na pl. Adama Mickiewicza. Na dzieci od godz. 14.00 będzie czekać mnóstwo atrakcji, m.in. malowanie twarzy, czy puszczanie dużych baniek mydlanych. Swój finał będzie miała też 6. edycja akcji Pieluszka dla Maluszka – zbiórki charytatywnej, dzięki której udało się w ubiegłych latach przekazać potrzebującym rodzinom ponad 125 tys. pieluch.

Organizatorami Marszu dla Życia w Poznaniu są m.in.: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej, Fundacja Głos dla Życia, Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Poznańskiej oraz Fundacja Świętego Benedykta.

RIRM/KSM Archidiecezji Poznańskiej

drukuj