Marsz dla Życia i Rodziny w Gdańsku

Dziś ulicami Gdańska przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Swoje przywiązanie do wartości rodzinnych oraz szacunek dla ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci Gdańszczanie zamanifestują już po raz 7.

Marsz rozpocznie się o godz. 14.30 przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców. Stamtąd uczestnicy przejdą do centrum Starego Miasta. Podczas marszu będzie można wysłuchać świadectw rodzin z dziećmi z zespołem Downa

„Zebrani dadzą świadectwo temu, że każde dziecko powinno mieć prawo do życia” – mówi Ewa Kowalewska, dyrektor Human Life International Europa.

– Gdańsk niejako stawia kropkę nad „i” ponieważ nasz marsz kończy sezon marszowy w Polsce, który był tej wiosny w ponad stu miastach. Zapraszam wszystkich żeby dać świadectwo o tym, że każde dziecko powinno mieć prawo do życia. Marszów co roku jest coraz więcej. Od samego początku był z nami Jan Paweł II. Wtedy jeszcze nie święty tylko błogosławiony, dzisiaj już wielki patron ruchów obrony życia. Marsze odbywały się i odbywają pod jego patronatem. Tylko wszyscy razem możemy być naprawdę radośni, szczęśliwi i liczni na tego typu spotkaniach – stwierdza Ewa Kowalewska.

Symbolem gdańskiego marszu będą świeże kwiaty rozdawane przez wolontariuszy. Moc atrakcji czeka także na dzieci – najmłodsi uczestnicy otrzymają słodkie upominki oraz balony.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa w Bazylice Mariackiej pt.: „Od Oceanu do Oceanu”, pokazująca peregrynację Ikony Częstochowskiej przez świat w obronie cywilizacji życia.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl