VII Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny już 10 czerwca

10 czerwca ulicami Bydgoszczy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz zakończy się piknikiem rodzinnym oraz Festiwalem Nowe Spojrzenie na placu przy Bazylice św. Wincentego à Paulo. Tegoroczne hasło to: „Polska rodziną silna”. Organizatorami bydgoskiego marszu są wspólnoty katolickie oraz Fundacja Światło-Życie Ośrodek w Bydgoszczy.

Marsz rozpocznie się Mszą św. o godzinie 12.30 w kościele oo. Jezuitów. Uczestnicy wyruszą z Placu Kościeleckich o godz. 14.00 i przejdą ulicami: Grodzką, Mostową, Gdańską, Al. Mickiewicza, Al. Ossolińskich, Szymanowskiego do Bazyliki św. Wincentego à Paulo.

Bydgoska inicjatywa zakończy się piknikiem rodzinnym na placu przy bazylice. Przewidziana jest tzw. „strefa dziecka” z miejscem do zabaw ruchowych i artystycznych. W czasie trwania pikniku od godz. 14.00-18.00 będzie możliwość oddania krwi. O godz. 15.00 na scenie przy bazylice rozpocznie się Festiwal Nowe Spojrzenie. Będzie też można odbyć spacer na wysokości kopuły bazyliki i podziwiać panoramę miasta.

Mieszkańcy Bydgoszczy wyjdą na ulice, by wyrazić wdzięczność Bogu za wolność i niepodległość, za każde ludzkie życie i każdą rodzinę.

„Pragniemy dziękować naszym przodkom za przechowanie dziedzictwa wiary i wszystkiego, co stanowi o naszej tożsamości. Chcemy jednocześnie wyrazić wobec władz publicznych oczekiwanie budowania przyszłości Polski na wartościach przechowywanych i chronionych przez poprzednie pokolenia Polaków – wiary i szacunku do życia ludzkiego w każdej fazie jego rozwoju, wartości małżeństwa kobiety i mężczyzny, rodzicielstwa oraz jak najlepszego wychowania młodego pokolenia (…). Hasło tegorocznego marszu „Polska rodziną silna!” podkreśla zasadniczą rolę rodzin w budowaniu przyszłości Ojczyzny. Aby to zadanie mogło być przez rodziny realizowane, potrzeba zrozumienia i wszelkiej pomocy ze strony władz publicznych, instytucji kultury i oświaty, mediów oraz Kościoła” – wskazują organizatorzy wydarzenia.

RIRM

drukuj